اخبار مهم
اخبار > برگزاری همایش "ارتباط به شرط آگاهی" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش "ارتباط به شرط آگاهی" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری "همایش ارتباط به شرط آگاهی" دردانشگاه آزاداسلامی واحد مرودشت

آنا واحد مرودشت: به همت کانون عفاف و حجاب حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت همایش "ارتباط به شرط آگاهی " باحضور حجه الاسلام دکتر دهنوی درسالن ملاصدرا این واحد دانشگاهی برگزار گردید. 

دراین همایش که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت، ابتدا رحیمی رییس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاداسلامی واحد مرودشت ضمن خیر مقدم به حجه الاسلام دهنوی ، هیات رییسه ودانشجویان حاضر درهمایش به بیان مواردی پیرامون رعایت حجاب اسلامی درمحیط دانشگاه اشاره کرد واز دانشجویان خواست تا ازرهنمود های استاد دهنوی استفاده کنند. 
حجه الاسلام دکتر دهنوی به عنوان سخنران این همایش به بیان مطالبی در مورد ارتباط دختر وپسر قبل از ازدواج پرداخت وافزود:دوستی بین دختر و پسر قبل از ازدواج به هیچ شیوه‌ای جایز نیست هرچند امروز به وضوح ‌شاهد آن هستیم و در این روابط ‌به یک سری مسائل روی می‌آورند که آیین مبین اسلام آن را جایز نمی‌داند، ‌متاسفانه امروزه شاهد دختران و پسرانی هستیم که ‌به ‌شیوه‌ای مخفی ‌با همدیگر ارتباط ‌دارند ‌که آن را ‌خاطرخواهی می‌نامند و از طرف دیگر با ‌هم صحبت می‌کنند، ‌قرار ‌ملاقات می‌گذارند، ‌و از طریق ‌نامه و تلفن و.... با هم تماس می‌گیرند و آن را با حرف‌های ‌نرم وسوسه‌انگیز می‌آرایند که سبب تضعیف ‌نفس و درون ‌در مقابل هوی و هوس می‌شود.
حجه الاسلام دهنوی گفت : می‌دانید که اگر شیطان ‌مابین دختر و پسری واقع شد آنها را به سوی چه تاوانی سوق خواهد ‌داد و ‌چه وسوسه و تمایلی در این نشستن‌ها پدید خواهد آورد برهمین اساس ‌است که اسلام ‌خلوت زن و مرد ‌نامحرم ‌را ‌با همدیگر جایز نمیداند (چه حرف زدن و نگریستن به همدیگر باشد وچه ‌از آن بیشتر....)تا آنها را از عملی که خداوند حرام کرده ‌حفظ کند، ‌همه ‌می‌دانیم غریزه جنسی قوی‌ترین غریزه است و خلوت دختر و پسر با هم سبب تحریک آن و کشاندن آن دو به طرف گناه و... می‌شود.

دکتر دهنوی تصریح کرد : بی شک دوستی وعشق حلال است اگر به شیوه‌ای صحیح به کار آید ‌( منظورم ‌آن دوستی و پیوند ‌بین ‌دختران ‌و پسران امروزی نیست)بلکه همان طور که قبلا اشاره شد، ‌همین دوستی و محبت حرام خواهد بود در صورتی که ‌سبب غفلت ‌و دوری ‌از برنامه خدا وپیامبرش شود.

درپایان این همایش دانشجویان سئوالات خود رامطرح وپاسخ خود راشنیدند.
 


١٤:٤٤ - يکشنبه ١١ اسفند ١٣٩٢    /    شماره : ١٣١٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اوقات شرعی